ISLAMOFOBIA W BRYTYJSKIEJ PARTII KONSERWATYWNEJ

ISLAMOFOBIA W BRYTYJSKIEJ PARTII KONSERWATYWNEJ

Sayeeda Warsi Fot.: Wikimedia Sayeeda Warsi Fot.: Wikimedia

Sayeeda Warsi wzywa do przeprowadzenia śledztwa w sprawie islamofobii w brytyjskiej Partii Konserwatywnej.

Była przewodnicząca partii twierdzi, że torysi zaprzeczają problemowi w swoich szeregach.

Sayeeda Warsi wezwała konserwatystów do przeprowadzenia „pełnego, niezależnego śledztwa” w sprawie islamofobii w partii i ostrzegła, że torysi prowadzą politycznie szkodliwą politykę zaprzeczania problemowi w swoich własnych szeregach. Pisząc dla „The Guardian”, Lady Warsi stwierdziła: „Ostrzegałam moją partię o jej ‘problemie muzułmańskim’”. Dodała, że elitarna obojętność wobec problemu oznacza, iż torysi utknęli w strategii politycznej, która niewiele osiągnęła. Tymczasem grupa muzułmańska oskarża torysów o przymykanie oka na twierdzenia o islamofobii. Warto dodać iż komentarze Warsi pojawiły się po kilku dniach po tym, jak Brytyjska Rada Muzułmanów powtórzyła swoje wezwanie do niezależnego śledztwa w sprawie islamofobii. Sayeeda Warsi jest pierwszą w historii muzułmanką, która weszła w skład brytyjskiego gabinetu.

 

Źródło The Guardian/opr A.Ma

 

Wołam o pokój. Pielgrzymka Ojca Świętego do Azerbejdżanu i Bułgarii

Wołam o pokój. Pielgrzymka Ojca Świętego do Azerbejdżanu i Bułgarii

Jan Paweł II, Arturo Mari

„Dopóki mi głosu starczy, dopóty wołał będę: pokój w imię Boże!" – usłyszeliśmy podczas pielgrzymki do dalekiego Azerbejdżanu. I po raz kolejny słowa Ojca Świętego wstrząsnęły światem. Choć był tylko człowiekiem, już starym człowiekiem – siły miał nadludzkie. I jako następca Chrystusa na Ziemi nieustannie przemawiał do ludzkich sumień, niestrudzenie nawracał, zasiewał ziarno Ewangelii.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.