Masz tylko jedno dziecko? Będziesz bogatszy i masz gwarancję emerytury – proponują egipscy politycy

Masz tylko jedno dziecko? Będziesz bogatszy i masz gwarancję emerytury – proponują egipscy politycy

Fot. pexels.com Fot. pexels.com

 

Rząd egipski od dawna wdraża programy, które mają zachęcić rodziny do korzystania z kontroli urodzin. O wiele bardziej inwazyjna polityka kontroli populacji dotyczy rodzin otrzymujących zasiłki socjalne i narodzin w nich nie więcej niż dwójki dzieci. Co ciekawe, proponowany system zachęt dla rodzin z jednym dzieckiem może wkrótce zostać wprowadzony przez rząd.

 Premier Egiptu Mostafa Madbouli ogłosił, że program zostanie wdrożony już na początku przyszłego roku. Jego celem jest zmniejszenie przyrostu naturalnego w kraju. Ponadto, jak powiedział premier, rząd zdecydował się nie udzielać żadnych dotacji pieniężnych rodzinom z trójką dzieci. Według Madbouliego niekontrolowany wzrost populacji stanowi duże zagrożenie dla rozwoju gospodarczego w kraju.

Egipt jest najbardziej zaludnionym krajem w świecie arabskim z populacją 94,7 miliona osób, wynika z szacunków Centralnej Agencji ds. Mobilizacji Społecznej i Statystyki (CAPMAS), agencji statystycznej rządu egipskiego. Obecnie egipski program pomocy społecznej, zwany Takaful w Karama (Solidarność i Godność), pozwala ubogim rodzinom otrzymywać wsparcie finansowe dla maksymalnie trójki dzieci. Rodziny, które kwalifikują się do rządowych dotacji, otrzymują comiesięczną wypłatę w wysokości 325 funtów egipskich (czyli około 18 USD). Rodziny otrzymują także dodatkowe wypłaty na dziecko dla maksymalnie trójki dzieci w wieku poniżej 19 lat. Program Takaful w Karama zapewnia biednym rodzinom w Egipcie kluczową sieć bezpieczeństwa socjalnego. Zmniejszenie rządowych dotacji dla zubożałych rodzin z trojgiem dzieci to nie jedyna polityka, jaką rząd egipski stara się kontrolować wskaźnik urodzeń.

Ustawodawcy zaproponowali szereg propozycji, które prawdopodobnie spotkają się z aprobatą decydentów. Pary, które mają tylko jedno dziecko, mają mieć gwarancję jego bezpłatnej nauki w szkole przez cały okres kształcenia. Jedynacy będą mieli pierwszeństwo przy ubieganiu się o pracę po osiągnięciu wieku zatrudnienia. Rodzice z jednym dzieckiem mogą również kwalifikować się do pełnego dofinansowania ubezpieczenia zdrowotnego i bezpłatnego ubezpieczenia na życie po przejściu na emeryturę. Politycy zaproponowali również pomysł wydawania rodzicom jednego dziecka zaświadczenia honorowego, uznając ich wkład w społeczeństwo poprzez posiadanie mniejszej liczby dzieci. Zaświadczenie to zostanie następnie wykorzystane do upoważnienia par do otrzymywania zasiłków rządowych dla jednego dziecka. Proponowany schemat przypomina do złudzenia zasady chińskiego certyfikatu „Parents of Only Child Honorary Certificate” Zgodnie z tą polityką rodzice jednego dziecka w Chinach otrzymują świadczenia emerytalne od rządu po przejściu na emeryturę. Parlamentarzyści egipscy grożą, że rodziny, które nie stosują antykoncepcji, mogą zostać zdyskwalifikowane z otrzymywania rządowych dotacji.

Źródło LifeNews/Ama

 

Opowiem Ci o Jezusie. Ewangelia dla dzieci

Opowiem Ci o Jezusie. Ewangelia dla dzieci

bp Antoni Długosz

Biskup Antoni Długosz - ulubiony przez dzieci. Niezwykle popularny dzięki występom w cotygodniowym programie telewizyjnym "Ziarno" (TVP). Mówi tam i śpiewa o Panu Bogu, głosząc Dobrą Nowinę w języku radości - najbardziej zrozumiałym dla najmłodszych. Wszechstronny talent artystyczny, bowiem także pięknie pisze. "Opowiem Ci o Jezusie" jest tego najlepszym dowodem! Autor opowiada o Panu ciekawie i barwnie, przystępnie, opierając się wiernie na Ewangelii.

 

Komentarze (1)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Neon boi

    masno

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.