BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY WPROWADZAJĄ POKÓJ

BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY WPROWADZAJĄ POKÓJ

Pokój temu domowi! – drzeworyt Edwarda Nicza według rysunku Michała Elwiro Andriollego, wycinek z „Tygodnika Ilustrowanego” z 1875 roku, przedstawiający kościelnego wręczającego wiernym opłatki. Przez całe dzieje ludzkości pokój, podobnie jak sprawiedliwość, był (i nadal pozostaje) stałym dążeniem i niedościgłym ideałem. Pokój temu domowi! – drzeworyt Edwarda Nicza według rysunku Michała Elwiro Andriollego, wycinek z „Tygodnika Ilustrowanego” z 1875 roku, przedstawiający kościelnego wręczającego wiernym opłatki. Przez całe dzieje ludzkości pokój, podobnie jak sprawiedliwość, był (i nadal pozostaje) stałym dążeniem i niedościgłym ideałem.

ks. Waldemar Chrostowski, fragment książki „Osiem błogosławieństw”

Osiem błogosławieństw

Osiem błogosławieństw

ks. Waldemar Chrostowski

Treść ośmiu błogosławieństw wygłoszonych przez Chrystusa na Górze jest bez wątpienia znana większości katolików. Jednak z właściwą ich interpretacją bywają niestety kłopoty. Najwięcej trudności przysparza zwykle wyjaśnienie, kogo miał Jezus na myśli mówiąc o „ubogich w duchu”.  Jak wszyscy dobrze wiemy wiara żywi się pobożnością, ale trwały fundament ma w ugruntowanej wiedzy.Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.