Francja walczy z terroryzmem zamrażając konta bojownikom islamskim!

Francja walczy z terroryzmem zamrażając konta bojownikom islamskim!

Fot.: Pixabay Fot.: Pixabay

 

Francuski rząd podjął decyzję o zamrożeniu aktywów kontrowersyjnego szwajcarskiego islamologa Hani Ramadana i bojownika Tariqa Ramadana, jego brata, w ramach walki z finansowaniem terroryzmu.

Brat Tariqa Ramadana Hani został wyrzucony z Francji do Szwajcarii już w kwietniu 2017 r. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przedstawiło jego działania jako takie, „które stanowią poważne zagrożenie dla porządku publicznego na francuskiej ziemi".

Zgodnie z rozporządzeniem opublikowanym w Dzienniku Urzędowym i ujawnionym wczoraj (19 czerwca) przez miesięcznik „Lyon Capitale” ​​aktywa islamskiego bojownika zostały zamrożone na okres sześciu miesięcy powołując się na artykuł Kodeksu monetarnego i finansowego dla osób fizycznych.

Hani Ramadan może zakwestionować ten krok w ciągu dwóch miesięcy. Ramadan znajduje się na liście zawierających 16 innych nazw cudzoziemców skazanych lub podejrzanych o powiązanie z organizacją terrorystyczną lub propagowanie takowej.

Hani Ramadan już wiele lat wcześniej zwracał na siebie uwagę. We wrześniu 2002 r. doprowadził do skandalu broniąc w polemice opublikowanej w dzienniku "Le Monde" stosowanie prawa szariatu i ukamienowania cudzołożnych kobiet.

 

Źródło: Le Figaro, AMa

 

 

George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata

George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata

Andreas von Rétyi

Kim jest naprawdę? Wygląda na to, że globalnym cinkciarzem, który dorobił się na gigantycznych spekulacjach walutami. Sam siebie kreuje na wielkiego filantropa, w rzeczywistości jest megazagrożeniem dla świata.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.