Z powodu zagrożenia terrorystycznego znana gala MMA przeniesiona do Polski!

Walki MMA charakteryzują się możliwością walki przy dużym zakresie dozwolonych technik. Fot.:Bad intentionz/ Wikimedia Commons Walki MMA charakteryzują się możliwością walki przy dużym zakresie dozwolonych technik. Fot.:Bad intentionz/ Wikimedia Commons O zmianach dotyczących miejsca poinformował przedstawiciel organizacji Absolute Championship Berkut Baysangur Edelbi. Zamiast w angielskim Newcastle gala ACB 63 odbędzie się w gdańskiej Ergo Arenie.

W oficjalnym oświadczeniu organizatorzy tłumaczą, że decyzja o zmianie miejsca nie należała do najprostszych, jednak było to konieczne ze względów bezpieczeństwa, szczególnie po ostatnim zamachu w Manchesterze.
 „To nie była dla nas łatwa decyzja. Długo zastanawialiśmy się nad wyjściem z sytuacji. Ostatecznie zdecydowaliśmy przenieść galę. Ufamy, że władze Wielkiej Brytanii zrobią wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom podczas różnego rodzaju imprez masowych. Uznaliśmy jednak, że organizowanie gali niedługo po tym strasznym zamachu jest zbyt ryzykowne. Bezpieczeństwo kibiców jest dla nas ważne i dlatego postanowiliśmy przenieść galę do Polski”.

 

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Paweł Stachnik, ks. Waldemar Cisło

W sprzedaży od 2 czerwca 2017!
Obok tej pozycji i problemów jakich dotyka nie da się przejść obojętnie! Ksiądz Waldemar Cisło w jasny sposób tłumaczy mechanizmy narastającego wokół nas problemu.

 

Nie będzie to jednak pierwszy raz kiedy gala odbędzie się na ziemiach polskich, we wcześniejszych latach gala ACB odbywała się w Warszawie, Płocku i Olsztynie. Gala ACB znana jest wysokiego poziomu, charakteryzuje się mocnymi zawodnikami i równym zestawieniem w klatce. W 63. gali wezmą udział również Polacy, dlatego zmiana miejsca wydarzenia z pewnością ucieszy polskich fanów tego sportu. Wśród naszych zawodników, udział wezmą m.in. Karol Celiński w walce z Brazylijczykiem Vinnym Magalhaesem i Piotr Strus w walce z Anglikiem Andym DeVenta. Dodatkowo planowany jest pojedynek polsko-polski pomiędzy Adrianem Zielińskim a Piotrem Hallmannem.

Polska jest jednym z niewielu krajów na Europie, gdzie jak dotąd nie doszło do żadnego zamachu terrorystycznego, organizatorzy liczą więc, że wydarzenie przebiegnie bezpiecznie. Co ciekawe, w prasie zagranicznej jak na razie trudno jest znaleźć informację na temat zmiany miejsca walk. Wygląda na to, że Polska kojarzona przez Zachód głównie z zaściankowością i ciemnogrodem, zyskuje nowe miano, gwaranta bezpieczeństwa. Spokój zawdzięczamy głównie wyznawanym wartościom i niechęcią przyjęcia pod swoje dachy tzw. imigrantów z Bliskiego Wschodu, mimo wszystko jednak należy pamiętać, że ostrożności nigdy za wiele.

 

Źródło: Tysol, kf

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.