Prezydent Macron wysyła 3-letnie dzieci do szkoły.

Prezydent Macron wysyła 3-letnie dzieci do szkoły.

Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Obniżenie progu wiekowego w szkolnictwie dotyczyłoby jednak tylko mniejszości rodzin. Według danych francuskiego ministerstwa edukacji ok. 97% dzieci zostało już zapisanych do szkoły w wieku 3 lat.

Polityk wyznaczył odpowiednią osobę, neuropsychiatrę Borisa Cyrulnik’a, aby we współpracy z ministrem edukacji, pomógł w przygotowaniu zmian w przedszkolnym programie nauczania.

Macron podkreślił, że zmiana miała na celu zwalczanie nierówności na terytoriach zamorskich i w najbiedniejszych regionach Francji , gdzie większość rodziców rezygnuje z wysyłania swoich dzieci do szkoły. "Mam nadzieję, że dzięki temu obowiązkowi, od początku roku szkolnego w 2019 roku poprawimy tę niedopuszczalną różnicę", powiedział polityk na specjalnej konferencji dotyczącej edukacji przedszkolnej. Na zebraniu była też mowa, że reforma ma zapobiegać ekstremizmowi w szkołach i wpłynąć na lepszą integrację w społeczeństwie francuskim.

Podczas gdy niektórzy wyrazili poparcie dla decyzji, przyznając że zmiana przyczyni się do zwiększenia wśród dzieci poczucia akceptacji w społeczeństwie, niektórzy są bardziej ostrożni w ocenie. Urzędnik Ministerstwa Edukacji w Paryżu, były nauczyciel, jest zdania, że „w rzeczywistości uczenie dzieci tolerancji i akceptacji innych w społeczeństwie należy do zadań rodziców". Zwrócił również uwagę, że zmiana może zbytnio obciążyć dzieci.

Źródło: France24, abcNews

Biblia Młodych. Opowieści ze Starego i N. Testamentu + OPASKA: PAMIĄTKA I KOMUNII ŚW.

Biblia Młodych. Opowieści ze Starego i N. Testamentu + OPASKA: PAMIĄTKA I KOMUNII ŚW.

Mateusz Bednarz, bp Antoni Długosz

Biskup Antoni Długosz znany jest z wielu programów telewizyjnych, książek oraz katechetycznych występów. Nosi piękne miano "biskupa od dzieci", wzbudza radość wszędzie, gdzie się pojawi. Ma swój niepowtarzalny sposób przybliżania najmłodszym Dobrej Nowiny. Wyjaśnia to następująco: "O Biblii mówię dzieciom w czasie teraźniejszym. To nie może być jak w bajce - za siedmioma górami, za siedmioma lasami.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.