Premier Izraela zarzucał Polsce kłamstwa i fałszowanie historii. Teraz Netanjahu postawiono zarzuty o korupcję!

Premier Izraela zarzucał Polsce kłamstwa i fałszowanie historii. Teraz Netanjahu postawiono zarzuty o korupcję!

Premier Izraela Benjamin Netanyahu, Fot. flickr.com/people/69061470@N05, CCA-Share Alike 3.0 Unportet lic.

Naganna postawa Benjamina Netanjahu wobec prawdy, wychodzi na jaw także w jego własnym kraju.

Po rocznym dochodzeniu policja Izraela zaleciła we wtorek postawienie izraelskiemu premierowi zarzutów o korupcję. Rzecznik policji zakomunikował, że w dwóch przypadkach zebrano wystarczające dowody przekupstwa, oszustwa i malwersacji.

Oskarżenia "rzucają ciemny cień na szefa rządu" powiedział Ilan Gilon z lewicowo-liberalnej partii Meretz oraz dodał, że premier powinien zrezygnować z funkcji lub przynajmniej „dać odpocząć” swojemu biuru, aby przywrócić zaufanie opinii publicznej do rządu. Natomiast szef Partii Pracy, Avi Gabai, podsumował sytuację stwierdzeniem, że era Netanjahu dobiega końca.

Ostateczna decyzja w sprawie aktu oskarżenia musi zostać podjęta przez prokuratora. Netanjahu odrzucił wszelkie zarzuty jako "absurdalne" i wybiegając w przyszłość wyraził nadzieję na zwycięstwo w następnych wyborach.

Rzecznicy rządu USA zachowują w tej sprawie dyplomatyczną powściągliwość, co wobec zażyłych stosunków amerykańsko-izraelskich samo w sobie jest już znaczące.

Tajemnice Ziemi Świętej

Tajemnice Ziemi Świętej

Adam Bujak

Najnowsze, długo oczekiwane wydanie bestsellerowego albumu Adama Bujaka o Ziemi Świętej. Dwa tysiące lat temu po spalonej słońcem Samarii, Galilei, Judei wędrował Chrystus. Teraz te same szlaki przeszło dwóch artystów. Twórca słowa i twórca obrazu. Poeta i fotografik – Marek Skwarnicki i Adam Bujak.

 

Heather Nauert, rzeczniczka Departamentu Stanu USA, stwierdziła, że jedyne co może w tej sprawie powiedzieć jest to, że Stany Zjednoczone utrzymują bardzo dobre stosunki z ministrem Benjaminem Netanjahu i całym rządem izraelskim, a obecną sytuację uważają za wewnętrzną sprawę Izraela.

Z polskiego punktu widzenia warto dodać, że premier Izraela Benjamin Netanjahu jeszcze kilkanaście dni temu wobec afery o nowelizację ustawy o IPN stwierdził, iż „Izrael oczekuje, że każdy kraj na świecie będzie mówił prawdę o Holocauście, w tym także Polska” i dodał również, że „ta ustawa nie ma podstaw, jestem jej zdecydowanie przeciwny. Nikt nie może zmienić historii, a Holokaust nie może być negowany.”

Dziś okazuje się, że najwidoczniej prawdomówność nie jest również mocną stroną samego Netanjahu. Sam jednak powtarza, że nie ma sobie niczego do zarzucenia. Netanjahu ocenił, że zarzuty policji są stronnicze i "pełne dziur jak szwajcarski ser".

Źródło: welt.de, BM, AS

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.