Korea Północna otworzyła drzwi dla rosyjskich turystów!

Korea Północna otworzyła drzwi dla rosyjskich turystów!

Podczas wycieczki do Korei Północnej uczestnicy mają okazję zetknąć się z koreańską tradycja i próbować specjałów koreańskiej kuchni.    Fot.:Matt and Nayoung Wilson/ 2.0 Generic/Wikimedia Commons Podczas wycieczki do Korei Północnej uczestnicy mają okazję zetknąć się z koreańską tradycja i próbować specjałów koreańskiej kuchni. Fot.:Matt and Nayoung Wilson/ 2.0 Generic/Wikimedia Commons Korea Północna otworzyła swoje drzwi dla turystów z Rosji. Znajdująca się w Moskwie agencja podróży, która organizuje wycieczki do azjatyckiego kraju, obiecuje klientom pełne zanurzenie w kulturze i oferowanych przez państwo przyjemnościach. Biuro podróży zapewnia, że spacer po koreańskich miastach jest bezpieczniejszy, niż wieczorna przechadzka po ulicach Londynu. Zatem według firmy organizującej podróże, Korea Północna jawi się jako państwo bezpieczne, wolne od terrorystów i niechcianych przybyszów.

Wycieczki organizowane przez rosyjską firmę NKOREAN uzyskały licencję rządu Korei Północnej. Wyjazd jest zorganizowany, a liczba osób mogących wziąć udział w wycieczce ściśle określona. Grupa nie może przekroczyć 10 osób. Jednak to nie wszystkie obostrzenia, każdy kto chce udać się do Korei musi uprzednio zostać dokładnie sprawdzony. Pjongjang chce wiedzieć kto dokładnie wjeżdża do kraju, i jakie ma zamiary. Osoby, którym uda się zakwalifikować na wyjazd nie mogą liczyć na samowolę. Przez cały czas grupie towarzyszy przewodnik, który ma za zadanie monitorować „odpowiednie zachowanie turystów i zagwarantować im bezpieczeństwo”. Zabronione jest fotografowanie obiektów strategicznych i wojskowych. Także dłuższe rozmowy z mieszkańcami Korei Północnej nie są zalecane.

Wspaniała podróż podczas której uczestnicy mają okazję odkryć wielopłaszczyznowe życie najbardziej zamkniętego kraju świata, ma wysoką cenę. Za 15 dniowy objazd klient musi zapłacić 118 090 rubli, a więc ponad 7 254 zł. Jednak nie wszystkie wycieczki są tak drogie, w ofercie biura podróży znajdują się również wycieczki skoncentrowane przede wszystkim na wypoczynku nad brzegiem morza. W tańszych ofertach trwających 5, 8 lub 11 dni znajduje się odwiedzenie najważniejszych miast Korei ze stolicą na czele, pokaz lotniczy, czy festiwal piwa.

Tajemnice Ziemi Świętej

Tajemnice Ziemi Świętej

Adam Bujak

Najnowsze, długo oczekiwane wydanie bestsellerowego albumu Adama Bujaka o Ziemi Świętej. Dwa tysiące lat temu po spalonej słońcem Samarii, Galilei, Judei wędrował Chrystus. Teraz te same szlaki przeszło dwóch artystów. Twórca słowa i twórca obrazu. Poeta i fotografik – Marek Skwarnicki i Adam Bujak.

 

Na stronie biura podróży, można przeczytać, że Korea Północna „to kraj o wyjątkowej historii i kulturze, pięknej przyrodzie i gościnnych ludziach. Korea Północna jest najbardziej odosobnionym krajem naszych czasów, co daje turystom możliwość poczucia się w zupełnie innym świecie. Kultura, sposób życia i system polityczny tego kraju, ukryte przed oczami opinii publicznej, były zawsze przedmiotem szczególnego zainteresowania. Z NKOREANM możesz zobaczyć wszystko na własne oczy!”.

Podczas wyprawy turyści mają okazję cieszyć się wyjątkową, dziewiczą przyrodą oraz spróbować tradycyjnych koreańskich potraw. W programie jest również zwiedzanie licznych muzeów poświęconych pierwszemu przywódcy Kim Il-Sungowi, wizyty na farmie, w fabryce wody mineralnej, świątyni buddyjskiej, spacery po górach, a także jeżdżenie na nartach i odpoczynek na plaży.

Pokaz siły, jaki w ostatnich miesiącach Korea Północna zaprezentowała całemu światu, doprowadził do licznych, surowych sankcji wobec Pjongjangu. Nałożone sankcje wywołały trudności gospodarcze w kraju. Jednym z pomysłów na zarobek ma być właśnie rozwój turystyki. Zapraszając turystów na dwutygodniową wycieczkę, Korea ma nadzieję, że nie tylko skusi wielu chętnych, gotowych zapłacić sporą sumę ale także gotowych zostawić swoje  pieniądze w kraju kupując koreańskie specjały.

Nie wiadomo jakim zainteresowaniem cieszą się tego typu wycieczki wśród Rosjan, ani czy Pjongjang ma w planie zapraszać wycieczki z innych krajów.Źródło: nkorean.ru, reuters, kf

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.