Japonia: Dodatkowe sześć dni urlopu dla niepalących!

Japonia: Dodatkowe sześć dni urlopu dla niepalących!

Strefa dla palących znajdująca się na jednej z ulic w Tokio. Fot.: Jody McIntyre/2.0 Generic/Wikimedia Commons Strefa dla palących znajdująca się na jednej z ulic w Tokio. Fot.: Jody McIntyre/2.0 Generic/Wikimedia Commons Jedna z japońskich firm wpadła na pomysł, aby nagrodzić osoby niepalące dodając do przysługującego im urlopu, sześć dodatkowych dni.

Dla firmy mieszczącej się na 29. piętrze biurowca w Tokio, każda przerwa na papierosa to około 15 minut. W ciągu dnia pracy, spokojnie może się z tego uzbierać cała godzina, która zamiast na pracę przeznaczona jest na papierosa. Niepalący pracownicy skarżyli się, że z tego powodu pracują dłużej niż palacze. Japońska firma marketingowa  Piala Inc postanowiła zrekompensować tę niesprawiedliwość i nagradzać niepalące osoby dodatkowym urlopem.

Prezes firmy, Takao Asuka ma nadzieję, że to atrakcyjne rozwiązanie zachęci palaczy do rzucenia nałogu.

Życie św. Brata Alberta. Biografia ilustrowana

Życie św. Brata Alberta. Biografia ilustrowana

Jolanta Sosnowska, Zygmunt Wierciak

Biograficzna, ilustrowana opowieść o polskim świętym - Bracie Albercie Chmielowskim.
Bohater, artysta, święty. Powstaniec styczniowy, utalentowany malarz, opiekun nędzarzy. Tak można najkrócej opisać niezwykłą i do dziś fascynującą postać Adama Chmielowskiego, którego imię zakonne Brat Albert stało się w Polsce powszechnie znane już pod koniec XIX wieku.

 

W ostatnich miesiącach w Japonii dużo mówi się o uzależnieniu od nikotyny. Rząd chce zmniejszyć liczbę palących, nakładając surowsze kary. Na dzień dzisiejszy w kraju Kwitnącej Wiśni nie obowiązuje zakaz palenia w pomieszczeniach. Prezydent Yuriko Koike zapowiedział nawet wprowadzenie zakazu palenia w całej stolicy w związku ze zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w 2020 roku. Zdaniem sceptyków, propozycja ta spotka się opozycją wśród polityków, właścicieli restauracji i wytwórców wyrobów tytoniowych, którzy mogli by na tym stracić.

Według WHO Japonia znajduje się na ostatnim miejscu, jeżeli chodzi o zakaz palenia w miejscach publicznych. Do palenia przyznaje się około 18% Japończyków.

Źródło: independent, kf

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.