Czterech żołnierzy ukraińskich nie żyje. Zginęli podczas ćwiczeń.

Czterech żołnierzy ukraińskich nie żyje. Zginęli podczas ćwiczeń.

Ukraińscy żołnierze. Fot.: Wikimedia / Evgen Sylkin Ukraińscy żołnierze. Fot.: Wikimedia / Evgen Sylkin

Cztery osoby zginęły podczas eksplozji moździerza na Ukrainie. Według ukraińskiego Ministerstwa Obrony incydent miał miejsce o godzinie 05.55 czasu moskiewskiego podczas ćwiczeń taktycznych. Początkowo pojawiły się informacje o trzech zabitych i dziewięciu rannych. Po incydencie dowódca sił lądowych Sił Zbrojnych postanowił zawiesić ćwiczenia i nakazano oficjalne śledztwo. W sprawie incydentu prokuratura wojskowa wszczęła sprawę karną na podstawie artykułu o przekroczeniu oficjalnych uprawnień. Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman obiecał, że podejmie dochodzenie w sprawie przyczyn wybuchu pod swoją osobistą kontrolą. Nazwał ten incydent wielką stratą i zapewnił, że ukraiński rząd opracowuje środki, które pozwoliłyby uniknąć takich incydentów.

Tymczasem na wojnie zginęło już 2353 żołnierzy ukraińskich i prawie dwa razy tyle samo cywili – 5609. Średnia wieku powoływanych do ukraińskiego wojska się zmienia. Coraz więcej jest wśród żołnierzy trzydziestolatków. Jak domniemają zachodnie media, prawdopodobnie ci najmłodsi żołnierze są przygotowywani do walk obronnych w głębi kraju.

Źródło/RIA Novosti/AMa

 

Europa zjednoczona w Chrystusie

Europa zjednoczona w Chrystusie

Jan Paweł II

Pełna, zawierająca 82 teksty antologia wypowiedzi św. Jana Pawła II na temat wspólnej Europy i jej chrześcijańskich korzeni, od czerwca 1979 do lipca 2002 r. Wielki Syn polskiej ziemi przez cały swój pontyfikat dążył i nawoływał do pojednania. Dziś, kiedy Stary Kontynent wydaje się zapominać o chrześcijańskich źródłach swej kultury, słowa Świętego powinny stać się dla Europejczyków, a przede wszystkim Polaków najpewniejszym drogowskazem. Papież udziela m.in.Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.