,,O powstawaniu gatunków''.

,,O powstawaniu gatunków''.

 Źródło: commons.wikimedia.org Źródło: commons.wikimedia.org

W Meksyku sprzedano najdroższą książkę świata za obłędną cenę!

Najdrożej sprzedana książka w historii domu aukcyjnego została wydana w 1859 r.

Egzemplarz pierwszego wydania kontrowersyjnego dzieła Charlesa Darwina ,,O powstawaniu gatunków'' został wczoraj sprzedany za rekordową kwotę 5 mln MXN czyli meksykańskich peso (równowartość 272 983 USD) przez dom aukcyjny Morton w Meksyku. Cena wywoławcza była około pięciokrotnie niższa; powodem tego miała być obecność wielu zainteresowanych zakupem pozycji o tak wielkim znaczeniu historycznym.

Ten konkretny egzemplarz, jeden z 1250, jakie ukazały się w 1859 r. w Londynie, był także pierwotnie przeznaczony na prezent dla osoby z kręgu bliskiego wydawcy; takich egzemplarzy było w sumie 23. Stanowił część aukcji pod tytułem „Książki odkrywców i podróżników, zbiory listów, kartograficzne, geograficzne, naukowe i religijne”. Poprzedni właściciel nabył go w 1993 r. na aukcji nowojorskiego domu aukcyjnego Swann Galleries.

 Źródło: La Vanguardia, AM

 

Tragedia Aleppo. Monumentalny album Adama Bujaka

Tragedia Aleppo. Monumentalny album Adama Bujaka

Adam Bujak, ks. Waldemar Cisło

Niewyobrażalne i bezmyślne zniszczenie oraz setki tysięcy niewinnych ofiar – ich  symbolem stało się w ostatnim czasie syryjskie Aleppo. Jego mieszkańcy wielokrotnie z żalem mówili, że świat o nich zapomniał. Kto jak kto, ale my – Polacy – dobrze powinniśmy pamiętać i rozumieć owo uczucie opuszczenia i zapomnienia przez wszystkich, czego symbolem stała się zburzona doszczętnie przez Niemców podczas II wojny światowej Warszawa.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.