Kolejny przykład cenzury w Parlamencie Europejskim. Zakazano wystawy o Piłsudskim!

Kolejny przykład cenzury w Parlamencie Europejskim. Zakazano wystawy o Piłsudskim!

Józef Piłsudski Fot.: Polona Józef Piłsudski Fot.: Polona

W siedzibie PE w Strasburgu odbyło się otwarcie wystawy poświęconej św. Janowi Pawłowi II zorganizowanej przez Stałe Przedstawicielstwo RP w Brukseli we współpracy z delegacją PiS w PE. Wydarzenie otworzył Ryszard Legutko, współprzewodniczący Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

 

Otwarciu towarzyszyły kontrowersje związane z brakiem zgody na prezentację wystawy w kształcie zaplanowanym przez organizatorów. Wystawa miała być podzielona na dwie części - pierwszą poświęconą Janowi Pawłowi II a drugą - Józefowi Piłsudskiemu, która jednakże nie mogła zostać pokazana. „Niestety, Parlament Europejski zdecydował o zablokowaniu wystawy o Józefie Piłsudskim. W ten sposób Parlament Europejski zdecydował się uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, cenzurując wystawę o Piłsudskim. Jest to rzecz absolutnie bulwersująca i nie zostanie zapomniana” - powiedział Ryszard Legutko.

 

Współprzewodniczący Grupy EKR odniósł się także do ogromnego wkładu św. Jana Pawła II w przemiany w Polsce i na świecie. „Należę do pokolenia, które było świadkiem pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski - było to niezapomniane doświadczenie, które zmieniło oblicze ziemi, a zwłaszcza polskiej ziemi” - mówił Ryszard Legutko.

 

Ryszard Legutko przypomniał także wizytę św. Jana Pawła II w Strasburgu. „Był jedną z pierwszych osób, która zwracała nam uwagę na zagrożenia wynikające z liberalnej demokracji, jednakże byliśmy zbyt entuzjastyczni, by te ostrzeżenia traktować poważnie” - mówił Ryszard Legutko.

Źródło: ECR

 

Do Polaków. Myśli, mowy i rozkazy

Do Polaków. Myśli, mowy i rozkazy

Józef Piłsudski, Bohdan Urbankowski

To wybór najważniejszych opinii Józefa Piłsudskiego dotyczących naszej historii, polityki, charakteru i mentalności narodowej. Zebrane tu zostały niebywale trafne, nieraz nawet bulwersujące obserwacje i wnioski, które nic nie straciły na aktualności. Książka okazuje się zadziwiającym komentarzem do obecnych wydarzeń w naszym kraju, tak jakby Marszałek dziś obserwował nasze życie polityczne i społeczne.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.