Zamach na naród

Zamach na naród

Spotkanie opłatkowe z rodakami w sali Klementyńskiej, 24 grudnia 1981 r. Spotkanie opłatkowe z rodakami w sali Klementyńskiej, 24 grudnia 1981 r.

Historii czasów stanu wojennego i dziejów polskiego duchowieństwa z tego okresu nie sposób oddzielić. Niemożliwa jest identyfikacja grudniowych wydarzeń bez postaci świętego Jana Pawła II, który właśnie w tym czasie dla Polaków był wielką moralną podporą.

Jolanta Sosnowska w swoim biograficznym dziele pt. „Hetman Chrystusa” opisuje nie tylko sylwetkę polskiego papieża i jego pielgrzymki po świecie, ale i sytuację w Polsce okresu stanu wojennego w kontekście relacji z Ojcem Świętym. Nie bez powodu tom pierwszy książki kończy się symbolicznie, podwójną tragedią dla narodu polskiego: zamachem na Ojca Świętego i rozpoczęciem stanu wojennego w PRL, a drugi tom dzieła autorka wieńczy opisując czas przemian w 1989 roku.

Sosnowska wnikliwie opisuje relacje świętego papieża ze społeczeństwem, udowadnia i przypomina, jak wielkie wsparcie duchowe i moralne otrzymaliśmy w tym czasie od Ojca Świętego. Wieczorem13 grudnia 1981 r. na znak jedności z uciemiężonymi rodakami Jan Paweł II zapalił świecę i postawił ją na oknie Pałacu Apostolskiego, by jaśniała na cały świat. Podobnie za jego przykładem postąpił prezydent USA Ronald Reagan, który zachęcił do tego innych Amerykanów, mówiąc w bożonarodzeniowym orędziu do narodu: „Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić”. Na wielką pochwałę zasługuje rzetelność, znakomita precyzja i prawda historyczna, którą autorka ujawnia przed czytelnikiem.

PAKIET Hetman Chrystusa, Tomy 1 i 2 w cenie 120 zł

PAKIET Hetman Chrystusa, Tomy 1 i 2 w cenie 120 zł

Jolanta Sosnowska

Oba dotychczas wydane przez nas tomy biografii św Jana Pawła II ,,Hetman Chrystusa'' w specjalnej cenie 120 złotych + wysyłka gratis!

Biografia papieża napisana przez Jolante Sosonwską, zaplanowana na 4 tomy, to piękna propozycja dla naszych Czytelników w roku 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
Tom pierwszy to nasz absolutny  bestseller, natomiast tom drugi - dzień po oficjalnej premierze już wchodzi do pakietu promocyjnego.

 

Więcej

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.