Recenzja: Zwiedzanie śladami Adama Bujaka

Recenzja: Zwiedzanie śladami Adama Bujaka

 Fot. Adam Bujak / Biały Kruk Fot. Adam Bujak / Biały Kruk

„Po obejrzeniu ‘Polski Wschodniej’ zabieram żonę i jedziemy zwiedzać polskie sanktuaria i zamki” – mówi opolski dziennikarz Tomasz Gdula.

„Bardzo dopracowane dzieło! Samo słowo wstępne to niezwykły esej biskupa Dydycza. Absolutnie nie jest możliwe, aby ten monumentalny album schować na półkę. U mnie w domu leży na biurku, bo co chwilę otwieram go na dowolnej stronie i przynajmniej kilka minut w ciągu dnia oglądam te przepiękne i wysmakowane zdjęcia.

Jestem przekonany, że ci, którym wpadnie w rękę album ‘Polska Wschodnia’, nie znając wcześniej tej przepięknej krainy, czym prędzej będą ją zwiedzać. Ja z pewnością wybiorę się tam, aby obejrzeć na własne oczy wspaniałe polskie sanktuaria. Nie miałem pojęcia, że we wschodniej Polsce jest tyle pięknych zamków. Chętnie je zobaczę. Po obejrzeniu ‘Polski Wschodniej’ zabieram żonę i jedziemy zwiedzać polskie sanktuaria i zamki” – mówi Tomasz Gdula, dziennikarz TVP Opole, współpracownik Radia Opole, redaktor tygodnika 7Dni.

Polska Wschodnia

Polska Wschodnia

Adam Bujak

Kiedyś były to terytoria środkowej i środkowo-zachodniej Rzeczypospolitej, dziś jest to Polska Wschodnia. Ziemia gospodarna, piękna, o urozmaiconym krajobrazie, przesiąknięta bogatą tradycją patriotyczną. Tereny te od czasów zaborów były jednak systematycznie degradowane przez okupantów, stąd przylgnęła do nich nazwa Polska B. Dziś to już na szczęście historia, gdyż ziemie te odradzają się zarówno jeśli chodzi o gospodarkę, jak i tradycje.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.