OTWÓRZ OCZY…wreszcie !

OTWÓRZ OCZY…wreszcie !

Źródło: Gustave Dore / Kuszenie Jezusa Źródło: Gustave Dore / Kuszenie Jezusa

Jeszcze dobrych kilkanaście lat temu nikt nie namówiłby go, aby wszedł do kościoła, a co dopiero „wytrzymał” do końca mszy świętej. Nim zmienił swoje życie i odkrył jego sens na nowo, Thierry męczył się niemiłosiernie. Nie narzekał na brak pieniędzy ani kłopoty w domu. Nie poszukiwał go windykator, policjant lub komornik. Thierry nie miał też wrogów, ale czuł, że w jego życiu czegoś brakuje. Z czasem jego życie było tak bardzo wszystko poukładane, że stało się rutyną. Thierry przestał w końcu odróżniać zapachy i smaki. Pewnego dnia zapomniał, jak brzmi śpiew ptaków.

Jego życie nadal byłoby tak przeraźliwie poukładane, że aż nudne, gdyby nie wizyta w szkole z powodu rzekomych kłopotów syna w nauce. Thierry – producent telewizyjny, któremu wszyscy się kłaniają, przeżył metamorfozę. Zaczął słyszeć śpiew ptaków i czuć zapachy kwiatów. Nim to się jednak stało, jak sam pisze, zaczął spotykać się z „katolami”.

Jako nieufny, inteligentny i bardzo krytycznie nastawiony do życia człowiek szukał w nich Boga. Im dłużej walczył i pytał, tym więcej widział, a to, co odkrywał, wzruszało. Coraz bardziej jego dusza się uzdrawiała, w końcu doszło do przebudzenia. Thierry odkrywa smak prawdziwej wiary, która nie jest ani smutna, ani cierpiętnicza. Odtąd w jego sercu na trwałe gości już radość i spokój.

Książka „Anonimowy Katolik” przeznaczona jest dla największych sceptyków i ateistów, napisana z dużym poczuciem humoru i dystansu wobec katolików naszych czasów. Autor przygląda się im nieufnie, z zaciekawieniem badacza i dużą dawką znakomitego humoru. Thierry zaczyna chodzić na spotkania katolickiej wspólnoty. Jego żona i on sam mówią o tych spotkaniach: „sekta”  Nie przychodzą tam jednak tylko dziewczyny z nieogolonymi nogami, ubrane w za ciasne sukienki. Narrator „Anonimowego katolika” spotyka ludzi poszukujących, zadających pytania i gotowych na przyjęcie Boga.

Polecam tę piękną książkę tym wszystkim, którzy jeszcze nie odnaleźli sensu życia. Co ważne, nie jest to książka pisana na klęczkach. Na uwagę zasługują niebanalne ilustracje, które tylko pozornie nie mają związku z doczesnością. Znakomicie dobrane grafiki przedstawiające sceny biblijne ożywają w zetknięciu z treścią książki. Wielkie brawa dla pomysłowej i wysmakowanej redakcji Adama Sosnowskiego.

AM/a

O Autorze Fot. Thierry Bizot / SANDRINE ROUDEIX LEEMAGE / EAST NEWS Fot. Thierry Bizot / SANDRINE ROUDEIX LEEMAGE / EAST NEWS

THIERRY BIZOT urodził się 12 maja 1962 roku w Mediolanie.Jako dziecko przeniósł się z rodzicami do Paryża, gdzie ukończył prestiżowe Liceum im.Henryka IV.Ukończył studia  w ESSEC Business School.W 1995 roku został dyrektorem francuskiej stacji telewizyjnej M6, gdzie był odpowiedzialny za dział rozrywki.

W 1999 roku, założył wraz ze wspólnikiem  firmę producencką "Elephant et Cie", która do dziś produkuje wiele znanych i lubianych programów telewizyjnych we Francji.Autor serialu komediowego pt "Licencja na wychowanie"

Bizot jest żonaty z Anną Giafferi,reżyserką i scenarzystką. Mają trójkę dzieci.

 

Anonimowy katolik

Anonimowy katolik

Thierry Bizot

Niezwykłe świadectwo człowieka, które w porywającej powieści opowiada prawdziwą historię swojego powrotu do wiary. Od obojętności, przez zwątpienie do nawrócenia…
Thierry Bizot, tytułowy „Anonimowy Katolik”, jest znanym producentem telewizyjnym we Francji, odnosi sukcesy, ludzie go lubią i cenią, jada w dobrych restauracjach Paryża, ma żonę oraz dzieci i prowadzi życie w dużej mierze podporządkowane swojej pracy.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.