Oblicza miłości – czyli najpiękniejsze podarunki książkowe na Dzień św. Walentego

Oblicza miłości – czyli najpiękniejsze podarunki książkowe na Dzień św. Walentego

 

Św. Walenty żył w czasach, w których chrześcijanie byli prześladowani. Wyznawcom Chrystusa, którzy nie wyrzekli się miłości do Niego, groziła śmierć. Szczegółowo świat czasów pierwszych chrześcijan w książce „Entuzjazm i sprzeciw wobec Chrystusa” opisał ksiądz profesor Waldemar Chrostowski. Czytelnik dzięki tej książce pozna atmosferę i sytuację pierwszych chrześcijan. Łatwiej będzie mu zrozumieć świat, w którym żył św. Walenty. „Entuzjazm i sprzeciw wobec Chrystusa” proponujemy czytelnikom dociekliwym, ciekawym świata, otwartym na drugiego człowieka.

Romantykom, idealistom i wielbicielom poezji warto sprawić walentynkowy prezent – książkę Marka Skwarnickiego pt. „Wygnani z Raju”. Poezje zebrane z lat 1955-2006 są niebanalnym dorobkiem człowieka, który przeżył powstanie warszawskie i obóz koncentracyjny. Piękna, wielowątkowa poezja o obliczach życia.

Trzecia propozycja dla „walentynkowiczów” to przepiękny, nastrojowy album Adama i Marcina Bujaków pokazujący piękno życia w Krakowie nocą. Idealny walentynkowy prezent dla wrażliwców doceniających wyśmienitą sztukę fotografii.

Nasze książkowe walentynkowe propozycje czekają na Państwa do końca tego tygodnia!

Warto skorzystać!

      Wygnani z raju

Wygnani z raju

Adam Bujak, Marek Skwarnicki

Adam i Ewa zostali z raju wygnani, a ich cierpienie przeniosło się na wszystkie następne generacje. Od tamtego czasu nikt już nie rodzi się w raju. Jesteśmy wygnani przed przyjściem na świat. Próbujemy budować raj sami, ale jak to się udaje – no cóż, wystarczy rozejrzeć się dookoła… Daremny trud; przekleństwo Adama i Ewy wlecze się za nami. Jeżeli coś naprawdę łagodzi jego skutki, to na pewno poezja. Oczywiście nie każda. Lecz Marka Skwarnickiego – owszem.

 

       PAKIET 2x Entuzjazm i sprzeciw wobec Chrystusa. Listy do Siedmiu Kościołów Apokalipsy

PAKIET 2x Entuzjazm i sprzeciw wobec Chrystusa. Listy do Siedmiu Kościołów Apokalipsy

ks. Waldemar Chrostowski


Listy św. Jana Apostoła – które są fragmentem Apokalipsy – do Siedmiu Kościołów Azji, siedmiu wspólnot, są skierowane do chrześcijan przeżywających rozczarowanie, że w świecie zbawionym przez Chrystusa wciąż istnieje wiele zamętu oraz grzechów i wypieranie się wiary.

 

        Kraków nocą

Kraków nocą

Adam Bujak, Marcin Bujak

Tak Krakowa jeszcze nikt nie pokazywał. Miejsce romantyczne, tajemnicze, mistyczne. Wspaniałe zabytki w bajkowym świetle. Wielkie, historyczne wydarzenia w niezwykle barwnej scenerii. Urokliwe zaułki średniowiecznego miasta. Samotność mnichów i zakochanych. Zbiorowe świętowanie i cmentarna zaduma. Piękno na każdym kroku. Oto "Kraków nocą".

 

Komentarze (0)

 • Podpis:
  E-mail:
 • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.