W niedzielę 23 września rozmowa z Jolantą Sosnowską w TVP INFO

W niedzielę 23 września rozmowa z Jolantą Sosnowską w TVP INFO

Źródło: Biały Kruk Źródło: Biały Kruk

W tę niedzielę, 23 września, o godz. 15.30 w TVP INFO w audycji „Kościół z bliska” spotkanie na żywo z autorką książki „Hetman Chrystusa”. 

„Jolanta Sosnowska jest jedyną dziennikarką w Polsce, która napisała ponad sto publikacji związanych z Ojcem Świętym i jedynym kobiecym biografem świętego Jana Pawła. To jest piękne, że kobieta, znawczyni pontyfikatu, podjęła się tego wspaniałego tematu” – mówił podczas promocji dzieła fotograf Adam Bujak.
Tych, którzy pamiętają pontyfikat słynnego polskiego papieża jest coraz mniej, jak słusznie zauważył prof. Andrzej Nowak. Także dla nich pielęgnujemy pamięć o Ojcu Świętym. „To świadczy o tym, żeby pisać wciąż na nowo tę biografię, bo rzeczywistość, w której uczestniczymy tworzy nową perspektywę, z której odczytujemy znaczenie gestów, myśli, słów świętego Jana Pawła” – mówi o autorce profesor Nowak.

Współczesny świat wciąż poszukuje odpowiedzi na pytanie jak żyć?
Nie udzielają jej tabloidy, media ani politycy. Nie zawsze słyszymy ją od świeckich lub duchowych autorytetów. Bywa, że tej odpowiedzi od swoich rodziców lub nauczycieli nie mają także młodzi ludzie, którzy nie pamiętają już świętego Jana Pawła.
Tym bardziej warto sięgnąć po 1 tom „Hetmana Chrystusa”. Odkryjemy na nowo zapomniane przez nas prawdy. Niektórzy ze zdumieniem docenią słowa Ojca Świętego sprzed czterdziestu lat, gdy dostrzegał zagrożenie rodziny i małżeństwa, które z tak destrukcyjną siłą pojawiło się w ostatnich czasach.

Jak dotąd nikt nie objaśniał i nie objaśnia nowoczesnego świata tak logicznie jak Jan Paweł II, dlatego „Hetman Chrystusa” może być poradnikiem jak żyć.

Juz niebawem premiera drugiego tomu  ,,Hetmana Chyrstusa'' !

Hetman Chrystusa. Biografia św. Jana Pawła II - tom 1.

Hetman Chrystusa. Biografia św. Jana Pawła II - tom 1.

Jolanta Sosnowska

Książka ta zrodziła się z fascynacji polskim Papieżem i z niezgody na traktowanie go jako dobrotliwego staruszka i miłośnika kremówek, na umniejszanie jego postaci, przebogatego dorobku i ogromnego autorytetu. Ojciec Święty jawi się tu jako osobowość zachwycająca – pasterz wyrazisty, konsekwentny, inteligentny, odpowiedzialny i odważny.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.