Adam Bujak w Radio Pallotti FM

Adam Bujak w Radio Pallotti FM

Źródło: Biały Kruk / Śladami Zbawiciela Źródło: Biały Kruk / Śladami Zbawiciela

Adam Bujak – światowej sławy fotograf, współautor książki „Śladami Zbawiciela”, opowiadał dziś w Radiu Pallotti o swojej pracy nad zdjęciami do książki:

„Podszedł do mnie asystent Navarro-Valls, zdjął mi akredytację, dał znak orszaku papieskiego i powiedział: ‘idzie Pan z papieżem do Grobu Chrystusa’. Nogi mi się zatrzęsły, nie wierzyłem, że coś takiego się stało. Znalazłem się w Grobie Chrystusa. Za chwilę z Arturo Marim i z operatorem telewizji watykańskiej usłyszeliśmy stukot laseczki i zjawił się papież, w tym otworze grobowym, dosłownie musnął nas sutanną.Papież wszedł do krypty grobowej, gdzie leżało ciało Chrystusa i gdzie stało się najważniejsze wydarzenie w dziejach chrześcijaństwa – Zmartwychwstanie Pańskie”.

Tylko dziś – nasza nowość wydawnicza, książka „Śladami Zbawiciela”, aż 35% taniej!
Przy zamówieniach w sklepie internetowym wystarczy wpisać kod „Pallotti”

Tu kupisz książkę: https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/sladami-zbawiciela

 Cała audycja do wysłuchania tu:  https://www.facebook.com/pallottifm/videos/vb.138569626189590/2171840199747521/?type=2&theater

Czytelnik, który jeszcze nigdy nie odwiedził Ziemi Świętej, dzięki tej książce pozna każdy z tych niezwykłych rejonów. Książka zaczyna się od miejsca, w którym Pan Bóg spotkał się z Mojżeszem: od Góry Synaj, na szczycie której zostało objawione Dziesięć Przykazań Bożych. „Dzisiaj tak jak zawsze, Dziesięć Słów Prawa to jedyny autentyczny fundament życia jednostek, społeczeństw i narodów. Dzisiaj, tak jak zawsze, jest to jedyna przyszłość ludzkiej rodziny. Przykazania chronią człowieka przed niszczącą siłą egoizmu, nienawiści i fałszu. Demaskują wszystkie fałszywe bóstwa, które go zniewalają: miłość własną, która odrzuca Boga; żądzę władzy i przyjemności, która niszczy porządek sprawiedliwości, poniża ludzką godność nas samych i naszego bliźniego”.

Dzięki „Śladom Zbawiciela” widzimy w końcu te ważne miejsca, w których działa się historia Zbawienia: Jordan, nad którym Jezus przyjął chrzest z rąk Jana Chrzciciela, Kafarnaum – miejsce nauczania Jezusa, Betlejem, Górę Oliwną, Bazylikę Grobu Pańskiego. Kluczem do tych podróży są pielgrzymki papieskie: św. Jana Pawła II, w 2000 roku, papieża Franciszka w 2014 roku, a także homilie papieskie św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. W drugiej części książki poznajemy siedzibę papieży – Rzym i Watykan w świetle wydarzeń z Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego z doskonałym komentarzem J. Sosnowskiej.

Przy zamówieniach telefonicznych proszę podać hasło „Pallotti”.
Numery: 12 260 32 90, 12 254 56 02 

Śladami Zbawiciela

Śladami Zbawiciela

 

Nie wszyscy mogą wybrać się osobiście do Ziemi Świętej i Wiecznego Miasta, by stąpać tam śladami Jezusa i Jego następcy – św. Piotra. Ten album pozwala dotrzeć tam każdemu, by mógł poznać je bliżej i doznać głębokich duchowych przeżyć. Wędrując po kartach książki pielgrzymujemy częściowo wspólnie z trzema papieżami – św. Janem Pawłem II, Benedyktem XVI i Franciszkiem.


 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.