Wielki Sukces Białego Kruka na Targach Wydawców Katolickich!

W sobotę 1 kwietnia podczas XXIII Targów Wydawców Katolickich odbyła się wspaniała gala wręczenia Nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS. Statuetki rozdane zostały podczas Uroczystego Koncertu w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie

Tegoroczne FENIKSY zostały przyznane  w szesnastu kategoriach. Wydawnictwo Biały Kruk otrzymało w tym roku dwie nagrody, w dwóch różnych kategoriach. FENIKS w ramach kategorii „Historia” został przekazany na ręce autora  prof. Wojciecha Roszkowskiego, za publikację „Świat Chrystusa”. Prof. Roszkowski dziękując za otrzymaną nagrodę, powiedział, że dzieło samo w sobie jest już nagrodą dla jego twórcy, „dodatkowy sens każdemu dziełu dodaje uznanie dzieła za coś pożytecznego czy potrzebnego”. Podkreślił również, że podziękowania kieruje w pierwszej kolejności do Pana Boga, wskazując, że to On wspiera swoją Łaską często ciężką pracę człowieka. „Bardzo dziękuję Kapitule za wyróżnienie. (…) Dziękuję przede wszystkim Panu Bogu, to jest tak często spotykany gest w mediach prosto pokazujący o co chodzi, a na ziemi [składam podziękowania] mojej żonie, która cierpliwie znosi moje klepanie w komputer i Wydawnictwu”.

Z kolei FENIKS Specjalny został wręczony Leszkowi Sosnowskiemu, prezesowi i właścicielowi wydawnictwa Biały Kruk. „Dziękuję przede wszystkim św. Janowi Pawłowi II. Od samego początku naszej działalności mieliśmy to szczęście, że współpracowaliśmy z Nim, dla Niego i oczywiście dla Państwa – naszych czytelników,” mówił prezes wydawnictwa Biały Kruk trzymając w ręku tę prestiżową nagrodę. Nie jest to pierwsza tego typu nagroda honorująca wieloletnią pracę wydawnictwa. W siedzibie wydawnictwa wśród nagród znajduje się między innymi FENIKS z 1999 i 2011 roku, nagrody za KSIĄŻKĘ ROKU 2009, 2011, 2012 i 2016, Totus 2011, otrzymany za propagowanie nauczania świętego papieża Jana Pawła II, a także wspaniała nagroda Wydawca dziesięciolecia 2001-2010 przyznana za popularyzację dzieła i osoby Jana Pawła II, promocję Polski i rodzimych autorów.

Uroczyste wręczenie nagród było zwieńczeniem trwających cztery dni XXIII Targów Wydawców Katolickich. Jak co roku, program Targów był niezwykle bogaty w różnego rodzaju spotkania, dyskusje, pokazy filmów i premiery książek. W Targach wzięło udział ponad 160 wydawnictw i wydawców. Również wydawnictwo Biały Kruk miało na targach swoje stoisko, na którym zaprezentowane było całe bogactwo wartościowych tytułów od tych najnowszych po nieco starsze, ale nie tracące na swojej aktualności. Książki można było nabyć w atrakcyjnych cenach, dodatkowo ubogacając je odautorskimi wpisami prof. Andrzeja Nowaka, prof. Wojciecha Roszkowskiego, ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, posła Janusza Szewczaka, redaktor Jolanty Sosnowskiej czy prof. Krzysztofa Szczerskiego. O sporym zainteresowaniu naszym stoiskiem przez Czytelników mogą świadczyć poniższe fotografie.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.