Pod skrzydłami Matki Bożej z Jasnej Góry

Pod skrzydłami Matki Bożej z Jasnej Góry

Sierpień jest czasem intensywnego pielgrzymowania wiernych na Jasną Górę.

Prezentujemy album z przepięknymi fotografiami Adama Bujaka ukazującymi to święte dla nas, polaków miejsce.

Kult Matki Bożej ma w narodzie polskim bardzo głęboką i bogatą tradycję. Maryja jest czczona w całej Polsce, jednak to Częstochowa i Jasna Góra są miejscem gdzie miłość i opiekę Matki Bożej odczuwa się w sposób szczególny. O wyjątkowości tego miejsca świadczy nie tylko historia, ale i liczne wota oraz pielgrzymi, którzy są żywym dowodem opieki Maryi. Naród polski przez całe wieki ufał matczynemu sercu i uciekał się pod jego obronę, nigdy się nie zawodząc.

Tym cudownym miejscem, które można śmiało nazwać sercem Polski, zachwycił się Adam Bujak, który na swoich fotografiach uwiecznił to, czego na co dzień nie można w jasnogórskim klasztorze obejrzeć. Niezwykłej urody ornaty, skromne i drogocenne wota, unikatowe skarby, czy zapierającą dech bibliotekę paulinów. To wszystko można obejrzeć w przepięknym albumie Jasna Góra. Częstochowa.

 

Jasna Gora. The shrine of Czestochowa.

Jasna Gora. The shrine of Czestochowa.

Adam Bujak

Jasna Góra, miejsce w Częstochowie, miejsce w Polsce, gdzie - jak to pięknie wyraził Henryk Sienkiewicz - bije nieśmiertelne serce polskiego ludu. Klasztor, sanktuarium, ale i twierdza, której nie zdołali pokonać wrogowie wiary i narodu polskiego. Także główna siedziba Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, czyli paulinów. Już od ponad sześciu wieków opiekują się oni obrazem Matki Bożej, który słynie cudownymi łaskami.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.