Obchody 1000-lecia Chrztu Polski opowiedziane czernią i bielą.
Złoty tydzień

Obchody 1000-lecia Chrztu Polski opowiedziane czernią i bielą.

Obchody 1000-lecia Chrztu Polski, które przypadły na trudny okres komunizmu, opowiedziane zostały wymownymi czarno-białymi fotografiami Adama Bujaka. Na zdjęciach archiwalnych zobaczyć można milenijne uroczystości w różnych miejscach Polski, w których brali udział wielcy ówcześni hierarchowie polskiego Kościoła, Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński i metropolita krakowski abp Karol Wojtyła. Wbrew trudnościom i próbom laicyzacji jakie podejmował komunistyczny rząd w wydarzeniu uczestniczyły tłumy ludzi, którzy niejednokrotnie przebyli wiele kilometrów pociągami, lub pieszo, by dotrzeć na miejsce uroczystości.

Dziedzictwo Chrztu. 966-1966-2016

Dziedzictwo Chrztu. 966-1966-2016

Adam Bujak, ks. Waldemar Chrostowski

KSIĄŻKA ROKU 2016!!! Przeszłość w tej książce łączy się z teraźniejszością, ukazując niezwykłą siłę przywiązania do Boga i Ojczyzny idącego przez wszystkie pokolenia Polaków. Bez chrześcijaństwa nie byłoby ani Polski, ani polskiego narodu. U źródeł naszej państwowości leży bowiem niezwykłe w swej wymowie i dalekosiężne w skutkach wydarzenie - chrzest władcy Mieszka I, który dokonał się w 966 r.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.