Miłość do Stwórcy ukryta w skarbach bernardynów.
Złoty tydzień

Miłość do Stwórcy ukryta w skarbach bernardynów.

Początki bernardynów w Polsce wiążą się z postacią św. Jana Kapistrana, który jesienią 1453 roku przybył do Krakowa. Historia tego zakonu jest niezwykle długa i bogata. Pierwszy klasztor w Polsce został wybudowany w Krakowie. Bernardyni rozwijali się bardzo szybko, po pewnym czasie ich klasztory rozsiały się po wielu zakątkach Polski. Prezentowane zdjęcia pochodzą z albumu Skarby Bernardynów, który w doskonały sposób oddaje to co stanowi historię, duchowe dziedzictwo i kulturowe piękno zakonnej Prowincji Bernardynów w Polsce. Fotografie wykonał Adam Bujak.

 

Skarby bernardynów

Skarby bernardynów

Adam Bujak, o. Cyprian Moryc OFM, o. Wiesław Murawiec OFM

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z wielkiego bogactwa i różnorodności bernardyńskich skarbów - zarówno materialnych, jak i duchowych. Album ten w niespotykany dotąd sposób ukazuje najwybitniejsze z nich. Bardzo szeroka jest skala tej prezentacji: architektura, wnętrza, malarstwo, rzeźba, stolarstwo artystyczne, liturgia, cudowne wizerunki.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.