Kościół ma obowiązek przygarniać chorych i cierpiących. Światowy Dzień Chorego w Łagiewnikach.

Kościół ma obowiązek przygarniać chorych i cierpiących. Światowy Dzień Chorego w Łagiewnikach.

 Abp Marek Jędraszewski i bp Jan Szkodoń pogrążeni w modlitwie. Fot.: Adam Bujak Abp Marek Jędraszewski i bp Jan Szkodoń pogrążeni w modlitwie. Fot.: Adam Bujak

„Misją Kościoła jest otaczanie miłością ludzi chorych i cierpiących oraz dostrzeganie w nich rysów cierpiącego Chrystusa,” mówił arcybiskup Marek Jędraszewski w Bazylice Bożego Miłosierdzia podczas Diecezjalnych Obchodów Światowego Dnia Chorego.

Światowy Dzień Chorego jest świętem katolickim obchodzonym corocznie 11 lutego. Dzień został ustanowiony przez papieża św. Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenza Angeliniego. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża. Od 1992 r. święto stało się ważnym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła i wiernych. 

Na poziomie diecezjalnym w Krakowie w tym roku abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. 

Arcybiskup Jędraszewski wskazał na dzieje chrześcijaństwa, które są wypełnione darem uzdrawiania. Odpowiedzią na ten niezwykły dar jest misja Kościoła, który na wzór Chrystusa, powinien obejmować chorych pełnym współczucia i czułości spojrzeniem.

„Kościół został obdarzony możliwością nadzwyczajnych czynów i cudów, co mu nakazuje szczególny obowiązek przygarniania do siebie wszystkich, którzy są dotknięci chorobą i cierpieniem. Kościół ma swoją czułością i gotowością do współczucia przygarniać tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Misją Kościoła jest otaczanie miłością ludzi chorych i cierpiących oraz dostrzeganie w nich rysów cierpiącego Chrystusa.”

Mistrz fotografii Adam Bujak uwiecznił te wzruszające obchody, w których uczestniczy wiele ludzi chorych i cierpiących, na wspaniałych zdjęciach.

Komentarze (1)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Basia

    Fotografie dwóch modlących się biskupów i chorych dzieci bardzo mnie poruszyły. Modlę się za nich.

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.