Fotorelacja z głównych obchodów Roku św. Brata Alberta w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach.

Fotorelacja z głównych obchodów Roku św. Brata Alberta w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach.

W sobotę 10 czerwca 2017 roku, w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II na Białych Morzach odbyły się centralne uroczystości związane z Rokiem Brata Alberta. Wydarzeniom przewodniczył abp Stanisław Gądecki, który w homilii mówił o specjalnym rodzaju głodu, na który cierpi cały świat i zaczyna cierpieć Polska. „Patrząc na to, co nas otacza, wydaje się, że taki właśnie niebezpieczny głód wdziera się w polską kulturę, w systemy wychowania i komunikacji, wskutek czego niemal bezboleśnie zatracamy własną tożsamość kulturową i ludzką godność”. Miejsce obchodów nie zostało wybrane przypadkowo, dla św. Jana Pawła II Brat Albert był duchowym przewodnikiem. Przełożona generalna zgromadzenia albertynek s. Teresa Maciuszek, powiedziała nawet, że „nie byłoby ks. Karola Wojtyły, gdyby nie było Brata Alberta”.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.