Czas modlitwy i zadumy nad żołnierską mogiłą…

Czas modlitwy i zadumy nad żołnierską mogiłą

Cmentarze, groby, miejsca upamiętniające żołnierzy i bohaterów, którzy oddali życzę za Ojczyznę i najwyższe wartości. Listopad to czas, kiedy wspominamy nie tylko zmarłych członków naszych rodzin, a także poległych żołnierzy, którym zawdzięczamy wolną Polskę. W wielu zakątkach kraju rozsiane są samotne mogiły, zbiorowe groby oraz obszerne części cmentarzy, gdzie spoczywają mężni i waleczni synowie polskiej ziemi. Właśnie takie miejsca możemy odnaleźć na fotografiach Adama Bujaka. Kamienne, drewniane, ozdobione biało-czerwoną wstążką krzyże każą przystanąć i zadumać się nad kruchością życia i losami Ojczyzny.

Zdjęcia pochodzą z książki ,,Krzyż polski. Tom 4. Patriotyzm i męczeństwo '' 

Krzyż Polski. Tom 4. Patriotyzm i męczeństwo

Krzyż Polski. Tom 4. Patriotyzm i męczeństwo

Adam Bujak, Andrzej Nowak

Liczące cztery tomy opracowanie poświęcone jest zarówno dziejom Krzyża w Polsce na przestrzeni jej tysiącletniej historii, jak i obecności znaku Zbawienia w tzw. przestrzeni publicznej. Mistrz fotografii Adam Bujak przemierzył Polskę wzdłuż i wszerz, od Odry po Bug, od Bałtyku po Tatry, wszędzie odkrywając bogactwo i różnorodność form przedstawień krzyża i Ukrzyżowanego.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.