Abp Marek Jędraszewski z wizytą u dzieci z Maltańskiego Ośrodka Pomocy.

Abp Marek Jędraszewski z wizytą u dzieci z Maltańskiego Ośrodka Pomocy.

Fotografik Adam Bujak towarzyszył metropolicie krakowskiemu, abp. Markowi Jędraszewskiemu podczas wizyty w Maltańskim Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i ich Rodzicom. Spotkanie odbyło się we czwartek 17 sierpnia bieżącego roku. Zarówno dla arcybiskupa jak i dla dzieci był to czas radosny. Metropolita krakowski kocha dzieci, a ich los leży mu głęboko na sercu, dzięki spotkaniu miał okazję przekonać się w jaki sposób specjaliści i wolontariusze z Maltańskiego Ośrodka Pomocy walczą o zdrowie chorych dzieci.

Maltańskie Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i ich Rodzicom oferuje wszechstronną pomoc dla dzieci z zaburzeniami rozwoju psychomotorycznego. Wśród podopiecznych znajdują się dzieci opóźnione w rozwoju, rozwijające się nieharmonijnie, dzieci z porażeniem mózgowym, wadami genetycznymi, autyzmem i innymi upośledzeniami. Wysoko wykwalifikowani lekarze, terapeuci, psychologowie, neurolodzy i psychiatrzy prowadzą zajęcia z dziećmi i ich rodzicami. Zajęcia prowadzone są indywidualnie i grupowo. Ośrodek pomaga dzieciom od urodzenia do 7 roku życia, prowadzi też przedszkole specjalne dla dzieci w wieku 3-7 lat.

Dzięki zaangażowaniu specjalistów i rodziców możliwe jest nawet całkowite wyeliminowanie choroby. Poprzez zajęcia niepełnosprawne dzieci uczą się niezależności, samodzielności, co daje im szanse na lepszą jakość życia.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.