Abp Jędraszewski odwiedza dzieci w Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

Arcybiskup kocha dzieci i zawsze stara się poświęcić im jak najwięcej uwagi. 13 września br. w 16. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w Szpitalu w Prokocimiu odbyła się uroczysta Msza święta oraz spotkanie z podopiecznymi szpitala. Zarówno dla arcybiskupa jak i dla dzieci było to niezapomniane spotkanie. Na twarzach wielu dzieci, prócz zmęczenie chorobą, pokazał się uśmiech radości spowodowanej spotkaniem z metropolitą krakowskim.

Ty masz zwyciężać! Opowieść o abp. Marku Jędraszewskim

Ty masz zwyciężać! Opowieść o abp. Marku Jędraszewskim

Adam Bujak, Jolanta Sosnowska

Tuż przed obroną pracy doktorskiej przez ks. Marka Jędraszewskiego, 20 grudnia 1979 r., Papieskie Kolegium Polskie w Rzymie odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II. Podszedł wtedy do młodego kapłana z Poznania, którego już wcześniej poznał i polubił, i zapytał: „No, co tam, Marek? Jak tam z tym twoim Levinasem?” – ten bowiem litewski myśliciel był przedmiotem badań przyszłego profesora i arcybiskupa metropolity.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.