4. rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II!

4. rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II!

Na Mszę św. z kanonizacją papieży Jana Pawła II i Jana XXIII, której przewodniczył obecny papież Franciszek w obecności papieża seniora Benedykta XVI, 27 kwietnia w 2014 roku do Rzymu przybyli tłumnie wierni z całego świata, choć najbardziej liczna była oczywiście grupa z Polski. 

Tysiące osób, zarówno duchownych, jak i świeckich oczekiwało na uznanie przez Stolicę Apostolską za świętych papieży – Jana XXIII, który doczekał się beatyfikacji po niemalże 37 latach po swojej śmierci oraz Ojca Świętego Jana Pawła II (został beatyfikowany w 2011 r. przez Benedykta XVI w Święto Miłosierdzia Bożego). Minęło ponad pół wieku od śmierci papieża Jana XXIII i 9 lat od śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, gdy zostali kanonizowani.

Kościół wierzy, że święci mogą skutecznie wstawiać się do Boga o pomoc w rozwiązaniu trudnych, ziemskich spraw. Dowodem tego są np. cudowne uzdrowienia osób postawionych w obliczu chorób śmiertelnych. Dzięki prośbie skierowanej do Boga za wstawiennictwem świętego, ludzie zdrowieją w sposób medycznie niewytłumaczalny.

Takie wydarzenie miało również miejsce dzięki wstawiennictwu św. Jana Pawła II. Cudem jest zatwierdzone przez lekarzy i teologów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych i niewytłumaczalne z punktu widzenia medycznego, uzdrowienie kobiety z Kostaryki, Floribeth Mora Diaz cierpiącej na nieoperacyjnego tętniaka mózgu. Kobieta, oglądając beatyfikację Jana Pawła II w 2011 r., zaczęła do niego się modlić, po czym doznała nagłego uzdrowienia.

Poniższe zdjęcia pochodzą z albumu „Święci Papieże. Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII.” Adama Bujaka, Marcina Bujaka i Jolanty Sosnowskiej.

Więcej zdjęć znajdziecie Państwo w albumie, który powstał na okoliczność podwójnej kanonizacji.

 

Święci Papieże. Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII

Święci Papieże. Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII

Adam Bujak, Marcin Bujak, Jolanta Sosnowska

Album otwiera wyjątkowy esej o wszystkich papieżach, którzy dotychczas zostali wyniesieni do chwały ołtarzy. Natomiast jego główna część to relacja z uroczystości kanonizacyjnych Jana Pawła II i Jana XXIII w Rzymie, obejmująca wszystkie ważne miejsca i wszystkie najważniejsze wydarzenia tego niezwykłego aktu, który skupił uwagę całego katolickiego świata. Teksty zilustrowane zostały zdjęciami wykonanymi w Watykanie przez wybitnego fotografika Adama Bujaka.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.