Papież docenił reakcję biskupów chilijskich na kryzys wywołany skandalem

Papież docenił reakcję biskupów chilijskich na kryzys wywołany skandalem

Zdjęcie: AFP Zdjęcie: AFP

Ojciec Święty Franciszek do biskupów: „Decyzje, jakie podjęliście, są realistyczne i precyzyjne”.

Papież docenił reakcję biskupów chilijskich na kryzys wywołany skandalem.

Ojciec Święty Franciszek przesłał wczoraj na ręce bp. Santiago Silvy Retamalesa, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Chile, krótki list, w którym wyraża uznanie dla kroków, jakie podjęli biskupi tego kraju wobec wielkiego wyzwania i zgorszenia, jakim stał się przerażający skandal związany z molestowaniem nieletnich.

Poniżej treść pisma [tłum. AM]:

 

Watykan, 5.06. 2018

JE

Ksiądz Biskup Santiago Silva Retamales

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Chile

Santiago

Drogi Bracie,

Pozdrawiam was serdecznie.

            Otrzymałem i przeczytałem z uwagą dokument „Deklaracja, decyzje i zobowiązania biskupów Konferencji Episkopatu Chile” z 3 sierpnia br. i jestem pod wrażeniem pracy, jakiej dokonaliście, refleksji, rozpoznania i decyzji. Niech Pan wam obficie wynagrodzi ten wspólnotowy i pasterski wysiłek.

            Decyzje [jakie podjęliście] są realistyczne i precyzyjne. Jestem pewien, że zdecydowanie staną się pomocą w całym postępowaniu. Jednak najbardziej poruszył mnie przykład wspólnoty episkopatu zjednoczonej w pasterzowaniu świętemu wiernemu ludowi Bożemu. Dziękuję za ten budujący przykład… ponieważ  „buduje” Kościół.

            Pozostaję do dyspozycji i towarzyszę wam z tego miejsca. Proszę,  nie zapominajcie o modlitwie za mnie i zachęcajcie do tego innych.

            Niech Jezus was błogosławi, a Matka Boża otoczy opieką.

Z braterskim pozdrowieniem,

Franciszek

Źródło: Info Catolica, AM

 

Franciszek. Prawdziwa historia życia

Franciszek. Prawdziwa historia życia

Agnieszka Gracz, Adam Sosnowski

Pierwsza pełna biografia Ojca Świętego Franciszka na polskim rynku. Od włoskich przodków rodziny Bergoglio aż po koniec pierwszego roku pontyfikatu! Agnieszka Gracz i Adam Sosnowski przewędrowali ścieżki jego życia: od Piemontu poprzez Buenos Aires aż po Watykan. Opisują koleje życia Ojca Świętego, ale i argentyńską rzeczywistość, krańcowo odbiegającą od europejskiej – bez tego nie sposób zrozumieć fenomenu papieża Franciszka.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.