Polska Wschodnia to nie tylko niezwykłe, nieskażone piękno, ale i prawda.

Polska Wschodnia to nie tylko niezwykłe, nieskażone piękno, ale i prawda.

Na ponad czterystu fotografiach oprócz natury są także ludzie Polski Wschodniej pokazani w sytuacjach, które są dla nich ważne, także w pracy i przy modlitwie. To opowieść o świecie opartym na wartościach, o świecie, do którego przemęczony bieganiną dnia powszedniego rodak czym prędzej ucieka.

Polska Wschodnia

Polska Wschodnia

Adam Bujak

Kiedyś były to terytoria środkowej i środkowo-zachodniej Rzeczypospolitej, dziś jest to Polska Wschodnia. Ziemia gospodarna, piękna, o urozmaiconym krajobrazie, przesiąknięta bogatą tradycją patriotyczną. Tereny te od czasów zaborów były jednak systematycznie degradowane przez okupantów, stąd przylgnęła do nich nazwa Polska B. Dziś to już na szczęście historia, gdyż ziemie te odradzają się zarówno jeśli chodzi o gospodarkę, jak i tradycje.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.