NAJNOWSZA PREMIERA WYDAWNICZA. Potęga świętości Ojca Pio

NAJNOWSZA PREMIERA WYDAWNICZA. Potęga świętości Ojca Pio

Źródło: Biały Kruk Źródło: Biały Kruk

Na początku przyszłego tygodnia trafi do księgarń biografia Ojca Pio pt. „Ojciec Pio. Potęga świętości”, autorstwa kapucyna Macieja Zinkiewicza i Anny Osuchowej, z unikatowymi zdjęciami Adama Bujaka.

Książka przeznaczona jest szczególnie dla tych czytelników, którzy chcą zrozumieć fenomen niezwykłej świętości Ojca Pio. Oglądamy jego życie za murami klasztornymi. Widzimy pierwsze spotkanie z kardynałem Karolem Wojtyłą. Polski duchowny dowiaduje się od mistyka, że zostanie papieżem. Przepowiednia sprawdza się i po śmierci Ojca Pio święty Jan Paweł II modli się nad jego grobem.

Co ważne, autorzy nie gloryfikują tej wielkiej postaci, ale konsekwentnie przedstawiają jej drogę do świętości oraz odsłaniają kulisy szerzenia się kultu świętego. Ważnym wydarzeniem w życiu mistyka było stworzenie Domu Ulgi w Cierpieniu. Nie jest to jednak zwykły szpital. „Miłość do Boga znajduje konkretną realizację w rzeczywistej i czynnej miłości do ludzi cierpiących i potrzebujących” – mówił w 1987 roku Jan Paweł II odwiedzając Dom Ulgi w Cierpieniu, a jego słowa cytują autorzy. To właśnie współcierpienie i współodczuwanie z cierpiącym było według Ojca Pio najwyższym aktem miłości.

W tej przystępnie napisanej biografii pojmujemy także istotę pojawiania się stygmatów u Ojca Pio i czytamy o cudownych uzdrowieniach, których dokonał na prośbę św. Jana Pawła.

Gorąco polecamy.

A.M.

 

Ojciec Pio. Potęga świętości.

Ojciec Pio. Potęga świętości.

Jan Paweł II, Adam Bujak, Arturo Mari

Ojciec Pio. Potęga świętości. Ilustrowana biografia z tekstami papieskimi.
20 września 1918 modląc się w chórze zakonnym przed krucyfiksem Ojciec Pio otrzymał stygmaty. Pięć ran - na rękach, boku i nogach znajdowało się w miejscach ran Chrystusa zadanych mu podczas ukrzyżowania.
Lekarze, którzy wielokrotnie badali zakonnika obliczyli, że podczas 50 lat życia z jego ran wypłynęło 3400 litrów krwi.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.