Krzyż święty w polskiej sztuce sakralnej.

Krzyż święty w polskiej sztuce sakralnej.

Krzyż jest najważniejszym symbolem chrześcijaństwa. To na nim umarł nasz Pan i Zbawiciel Jezus Chrystus. Przez Krzyż otrzymaliśmy zbawienie. Ze znakiem chrystusowym spotykamy się na co dzień, w różnych przestrzeniach naszego życia. Między innymi w ołtarzach, kaplicach i przykościelnych obejściach. To właśnie krzyże znajdujące się w przestrzeni kościoła w różnych zakątkach Polski, uwiecznił na swych fotografiach Adam Bujak. Jego przepiękne fotografie znajdują się w albumie „Krzyż polski. Przybytek Pański”.

 

Krzyż Polski. Tom 2. Przybytek Pański

Krzyż Polski. Tom 2. Przybytek Pański

Adam Bujak, kard. Stanisław Nagy

Liczące cztery tomy opracowanie poświęcone jest zarówno dziejom Krzyża w Polsce na przestrzeni jej tysiącletniej historii, jak i obecności znaku Zbawienia w tzw. przestrzeni publicznej. Mistrz fotografii Adam Bujak przemierzył Polskę wzdłuż i wszerz, od Odry po Bug, od Bałtyku po Tatry, wszędzie odkrywając bogactwo i różnorodność form przedstawień krzyża i Ukrzyżowanego.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.